نکاتی برای بازگشت مادران و خانه های خانه در خانه

نکاتی برای کار در منزل برای مادران

طرح بازگشت به کار پس از استراحت می تواند ترسناک و هیجان انگیز باشد. اما ، وقت گذاشتن برای برنامه ریزی بازگشت خود به نیروی کار می تواند روند کار را برای خانواده شما هموارتر کند. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در برنامه ریزی متناسب آورده شده است.

نماد فروش نکاتی درباره بازگشت والدین در خانه به محل کارشان

– وقت خود را پیدا کنید

بری رینولدز ، مدیر توسعه شغلی و مربی شغلی در FlexJobs می گوید: “بازگشت به کار کاری است که انجام آن ممکن است به زمان زیادی نیاز داشته باشد.” ” انتظارات واقع بینانه را تعیین کنید که این روند ممکن است هفته ها یا به احتمال زیاد ماه ها طول بکشد تا به طور کامل انجام شود. خیلی اوقات ، مادران و پدرها در ابتدای سفر به شدت می سوزند اما به سرعت خاموش می شوند زیرا این روند طولانی تر از آن است که آنها تصور می کردند. “

اگرچه جستجوی کار برای هر کاریابی ممکن است چندین هفته یا ماه طول بکشد ، اما تحقیقات نشان می دهد که بازگشت والدین به نیروی کار ممکن است بیشتر طول بکشد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ نشان داد والدینی که برای مراقبت از خانواده خود مرخصی می گیرند تقریباً نیمی از افرادی است که کار می کردند اما به دلایل دیگر بیکار بودند برای مصاحبه فراخوانده می شدند.

اگرچه این آمار ممکن است ناامید کننده باشد ، اما این بدان معنا نیست که انتقال از والدین تمام وقت به کارمندان تمام وقت غیرممکن است. والدین زیادی که برای تأمین خانواده از کار خود مرخصی گرفته اند پس از سالها در خانه با موفقیت به کار خود بازگشتند .

– وارد قاب مناسب ذهن شوید

رینولدز توصیه می کند: “طوری تمرین کنید که انگار از قبل به کار خود برگشته اید.” “صریحاً در مورد شغل خود و کارهایی که قبلاً انجام می دادید یا کارهایی که می خواهید انجام دهید صحبت کنید (اگر متفاوت باشند). تمرین کنید که در مورد خود به عنوان یک حرفه ای صحبت کنید تا والدین . این تغییرات ذهنی کوچک ، همراه با تمرین زیاد و صحبت کردن با صدای بلند در مورد کار به عنوان فردی که کار می کند ، شما را قادر می سازد تا هنگام تعامل با کارفرمایان بالقوه با اطمینان صحبت کنید. “

– راهنمایی کنید

اگر بیشتر دوستانتان پدر و مادر هم خانه هستند ، ممکن است لازم باشد برای گرفتن توصیه و الهام خارج از حلقه خود باشید. سعی کنید با سایر والدین شاغل ارتباط برقرار کنید تا ببینید چگونه آنها زندگی کاری و خانوادگی را متعادل می کنند.

رینولدز اضافه می کند ، “حتی اگر بسیاری از والدین شاغل را شخصاً نمی شناسید ، می توانید از گروه های آنلاین در فیس بوک و لینکدین استفاده کنید تا با مادران و پدران دیگری که یا به کار خود برگشته اند یا در میانه آن هستند ، ارتباط برقرار کنید. بصیرت ، مشاوره و رفاقت آنها منبع عظیمی از پشتیبانی ، انرژی و الهام در هنگام بازگشت شما خواهد بود. “

از آنها بپرسید که چگونه جستجوهای شغلی خود را انجام داده اند ، آرزو می کنند کسی هنگام جستجوی شغل و بازگشت به کار به آنها چه گفته باشد و راهکارهای جستجوی شغل برای موفقیت آنها.

– تعیین کنید که واقعاً چه کاری می خواهید انجام دهید

شما می دانید که می خواهید کار کنید ، اما ممکن است مطمئن نباشید که می خواهید چه کاری انجام دهید. شاید شما در فکر بازگشت به کار قدیمی خود باشید زیرا این کار آسان تر از شروع کار است. اما ، شاید ، شما می خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید.

بنشینید و به چیزهایی فکر کنید که هنگام تربیت فرزندانتان باعث شادی شما شده اند. مشخص کنید که واقعاً چه کاری می خواهید انجام دهید و سپس مراحلی را که برای تحقق آن باید بردارید ، مشخص کنید .

– یک برنامه کاریابی تهیه کنید

پس از تأمل در س questionsالات فوق و درک دقیق نیازهای خود و خانواده ، یک برنامه کاریابی ایجاد کنید . دانستن اینکه چه کاری باید انجام دهید و چه موقع باید این کار را انجام دهید به شما کمک می کند تا در مسیر خود قرار بگیرید و اگر شروع به ناامید شدن کردید وظایفی قابل اجرا به شما می دهد.

اهداف جستجوی شغل و شبکه خود را تنظیم کنید ، سپس تاریخ ها را در تقویم خود علامت گذاری کنید. این می تواند شامل گذراندن کلاسها برای یادگیری (یا به روزرسانی) مهارتها ، داوطلب شدن یا حتی جستجوی کارآموزی در بزرگسالان باشد.

زمین آسانسور ، مارک شخصی و شرح کار پنج کلمه ای خود را آماده کنید . پس از تهیه این مجموعه ، هنگام ارتباط با متخصصان و انجام مصاحبه های اطلاعاتی از آنها استفاده کنید .

به دنبال خدمات کاریابی باشید که می توانند به شما کمک کنند. بسیاری از کلاهبرداری های جستجوی کار در آنجا وجود دارد ، بنابراین تکالیف خود را انجام دهید تا مطمئن شوید که فقط برای مشاغل و شرکت های قانونی درخواست می دهید.

– مشخصات اجتماعی خود را به روز کنید

بسیاری از افراد بیش از یک حساب کاربری در شبکه های اجتماعی دارند. اما ، حتی اگر فقط یک حساب دارید ، مطمئن شوید که به روز است و حاوی هیچ چیز سوال برانگیزی نیست .

اگر تصاویر یا نظراتی وجود دارد که نمی خواهید کارفرمایان ببینند ، تنظیمات حریم خصوصی خود را تغییر دهید تا فقط افرادی که تأیید می کنید می توانند نمایه شما را مشاهده کنند .

در حالی که در این کار هستید ، نمایه LinkedIn خود را بهینه کنید . این نه تنها به شما فرصتی می دهد تا مهارت های مربوطه خود را به نمایش بگذارید ، بلکه راهی عالی برای نشان دادن مشارکت و فعالیت در زمینه موضوعی خود است.

نماد ارتباطات پاسخ به س Quesالات سخت درباره بازگشت به کار

تبریک می گوییم – آنها می خواهند با شما مصاحبه کنند! در حالی که برای روز بزرگ آماده می شوید ، به یاد داشته باشید که روشهای زیادی برای توضیح فاصله شغلی خود به روشی حرفه ای و اطمینان بخش وجود دارد.

– مال خودت باش

وقت خود را برای تشکیل خانواده پنهان نکنید. بسته به مدت بیکاری شما ، احتمالاً مهارت های قابل انتقال زیادی را به دست آورده اید که می تواند در محل کار استفاده شود. بعلاوه ، هر کار داوطلبانه ، پروژه های جانبی و کارهای آزاد را که هنگام مراقبت از خانواده خود انجام داده اید ، ذکر کنید.

– پرداختن به موضوعات دشوار

قانونی یا منصفانه باشد ، ممکن است کسی س youالاتی از شما بپرسد که نباید از آنها سال کند . اگر خود را در این موقعیت می بینید ، مهم این است که آماده شنیدن س questionsالات باشید و یک جواب کامل آماده برای آن داشته باشید.

برخی از سوالات کمتر از ایده آل می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • آیا حرفه شما مهمتر از خانواده است؟
  • چگونه اجازه می دهید شخص دیگری فرزندان شما را بزرگ کند؟
  • چه کسی برای بچه های شما آشپزی می کند؟
  • باید کار کنی؟

البته موارد بسیار دیگری از این دست نیز وجود دارد. اما در بیشتر موارد ، وقتی نوبت به پاسخگویی به این نوع سوالات مصاحبه می رسد ، چند گزینه پیش رو دارید.

مهمترین کار این است که آرامش خود را حفظ کنید . نفس عمیق بکشید ، و یکی از این تکنیک ها را امتحان کنید تا به سوال پاسخ دهید.

ابتدا می توانید مستقیماً به این س answerال پاسخ دهید. “چه کسی برای بچه های من آشپزی می کند؟ شریک زندگی من ، زیرا من از این کار وحشتناک هستم ، بنابراین معامله این است که آنها طبخ می کنند ، و من ظرف ها را تمیز می کنم. “

دوم ، می توانید یک پاسخ طنزآمیز را برای هدایت مجدد سوال و انحراف پاسخ امتحان کنید. “چه کسی برای بچه های من آشپزی می کند؟ هرکسی که بتواند به آن علاقه مند شود زیرا من یک آشپز وحشتناک هستم. به طور جدی. من حتی نمی توانم آب را به درستی بجوشانم! “

سوم ، شما می توانید از مصاحبه کننده بپرسید که چگونه سوال مربوط به وظایف شغلی است . “چه کسی برای بچه های من آشپزی می کند؟ آیا می توانم بپرسم چرا این مهم است؟ من می خواهم شغل و همه وظایف آن را درک کنم. اگر قصد دارم آشپزی کنم و مدیر حساب شما باشم ، دوست دارم این اطلاعات را بدانم. “

نماد اداری گزینه هایی برای مادران و پدران خانه نشین در حال بازگشت به کار

اگر شغل را پیدا نکردید ، تسلیم نشوید! هنوز چیزهایی وجود دارد که می توانید به شما کمک کند تا به کار خود برگردید.

– کار نیمه وقت و موقت

در نظر بگیرید مشاغل پاره وقت و یا شغل آزاد به عنوان یک گام انتقال به طور منظم، تمام وقت اشتغال است. به این ترتیب ، این چیزی است که به شما و خانواده کمک می کند تا به کار شما عادت کنند. همچنین به شما امکان می دهد آب ها را امتحان کنید و بفهمید چه نوع تعادلی برای شما و خانواده شما بهتر است.

کارهای نیمه وقت ، موقت و آزاد نیز روش های عالی برای معرفی مجدد خود به فناوری هستند.

نماد علامت تیک بزنید شما کار را پیدا کردید!

عالیه! اما ، همین که به فکر آن افتادید ، ممکن است این سوال را داشته باشید که چگونه همه کارها را انجام می دهید. چه کسی می خواهد از بچه ها مراقبت کند وقتی که آنها از مدرسه به خانه برسند؟ در مورد بردن آنها به تمرین فوتبال چطور؟ اگر کسی بیمار شود چه می شود؟ در اینجا نحوه برنامه ریزی برای بازگشت آرام به کار آمده است.

– آزمایش مراقبت از کودکان را اجرا کنید

تقریباً در هر حالت ، حدود دو هفته قبل از ارائه گزارش از روز اول کار خود فرصت دارید. در آن زمان ، شما باید مراقبت از کودکان خود را پیدا کنید.

پس از راه اندازی آن ، یک آزمایش آزمایشی انجام دهید تا بچه ها به شرایط و شخص جدید یا افرادی که به شما کمک می کنند عادت کنند. همچنین این فرصتی است که شما می توانید بفهمید از نظر برنامه و برنامه روزمره بهترین کار را می کند و اعتماد و اطمینان خود را به یاران خود جلب می کنید.

– مرزها را تعیین کنید

پس از بازگشت به کار ، ممکن است متوجه شوید که همه تلاش خود را انجام می دهید تا ثابت کنید همه کارها را می توانید انجام دهید. اما در واقعیت ، این برای تعادل کار و زندگی شما سالم نیست.

مرزها را تعیین کنید و مطمئن شوید که آنها را اجرا می کنید. 

اگر برای رفتن به مهد کودک قبل از ساعت ۶:۰۰ باید ساعت ۵ را ترک کنید ، مهم نیست که ساعت ۵:۰۰ آنجا را ترک کنید. این ممکن است به معنای کمی کار در خانه به عنوان یک معامله باشد ، اما به تیم خود بگویید که شما باید ساعت ۵:۰۰ را ترک کنید و برای تأخیر در جلسه ملاقات نمی کنید.

شما می توانید جلسه را در زمان دیگری برگزار کنید یا به جای آن یک جلسه مجازی را پیشنهاد دهید. تعداد زیادی ابزار کار از راه دور وجود دارد که به شما امکان می دهد در هر زمان و هر مکان با همکاران خود ملاقات کنید.

 بازگشت به کار به عنوان یک مادر یا پدر زمان می برد

بازگشت به کار همیشه آسان نیست ، بنابراین از همه کمکی که می توانید بکنید بخواهید. رینولدز می گوید ، “این همچنین می تواند به شما کمک کند تا با یک مربی شغلی کار کنید که می تواند با شما کار کند تا اهداف شما را شفاف کند ، رزومه خود را به حالت اول درآورد ، مصاحبه کنید و بهترین راهکارهای بازگشت به کار را برای شما تعیین کند. از طریق خدمات مربیگری شغلی FlexJobs ، ما با بسیاری از مادران و پدران کار کرده ایم که پس از ماه ها ، سالها یا حتی دهه ها دوری از نیروی کار به کار خود بازمی گردند . هرچه در بازگشت پشتیبانی بیشتری داشته باشید ، بهتر! “

اعضای FlexJobs دسترسی انحصاری به خدمات مربیگری شغلی با تخفیف دارند . بنابراین ، اگر پدر یا مادری در خانه هستید که آماده بازگشت به کار خود هستید ، ملاقات با یکی از مربیان خبره ما را در نظر بگیرید تا به شما در یافتن شغل مناسب برای ورود مجدد کمک کند.

نظر