ayg lkhsf lk

نحوه تصمیم گیری بین کار نیمه وقت و تمام وقت

نحوه تصمیم گیری بین کار نیمه وقت و تمام وقت

همه ما با تصمیمات مهم شغلی روبرو هستیم. گاهی اوقات آنها با انتخاب تصمیم می گیرند که گام بعدی را در نردبان شغلی فعلی خود برداریم یا کار جدیدی را امتحان کنیم و شغل خود را تغییر دهیم . بار دیگر آنها به دلیل اخراج کارگران یا نگرانی های بهداشتی و خانوادگی به ما تحمیل می شوند .

در این موارد ، در نظر گرفتن بسیاری از کارگران تمام وقت برای یک کار نیمه وقت وسوسه انگیز است و بالعکس. اما چگونه می توانید بفهمید که کار پاره وقت یا تمام وقت برای شما مناسب تر است؟ در اینجا چند نکته وجود دارد که باید تصمیم بگیرید که آیا کار پاره وقت یا تمام وقت برای شما مناسب است.

وضعیت مالی شما چیست؟

این احتمالاً اولین چیزی است که اکثر مردم هنگام تعمق تغییر شغل تمام وقت به پاره وقت در نظر می گیرند. ساعات کمتر کار به طور کلی به معنای پرداخت حقوق کمتر است و شما باید تصمیم بگیرید که آیا بودجه شما چنین واقعیتی را تأمین می کند یا خیر. در حالی که حقوق و دستمزد ، البته یک نکته مهم است ، اما سایر مزایای استخدام تمام وقت اغلب فراموش نکنید :

  • بیمه سلامت
  • زمان پرداخت
  • بیمه های زندگی ، معلولیت و سایر بیمه ها
  • برنامه های بازنشستگی بعلاوه مشارکت منطبق
  • بازپرداخت برای پیشرفت حرفه ای و حفظ مجوزهای حرفه ای

چه تاثیری بر خانواده شما خواهد داشت؟

اگر مسئولیت مراقبت از فرزند ، همسر ، والدین یا سایر اعضای خانواده را دارید ، موقعیت نیمه وقت ممکن است به شما امکان مدیریت این وظایف را بدهد در حالی که هنوز به درآمد خانوار کمک می کنید.

 با این حال ، باید از خود بپرسید که واقعاً چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری نمی توانید انجام دهید و با توجه به این خواسته های خانوادگی ، چقدر می توانید از نظر جسمی و روحی متعهد شوید. 

نحوه پاسخ دادن به این س couldال می تواند نقش مهمی در نوع کار شما داشته باشد.

آیا کار واقعاً پاره وقت است؟

یک شکایت رایج در بین کارگران نیمه وقت این است که انتظار می رود آنها هر هفته در ۲۵ یا ۳۰ ساعت کارهایی را انجام دهند که همکاران تمام وقت آنها در ۴۰ ساعت انجام می دهند. نگاهی دقیق به انتظارات برای هر موقعیت پاره وقت داشته باشید در نظر داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که چیزی است که می توانید در کمتر از ۴۰ ساعت کامل کنید .

آیا می توانید به صورت حرفه ای رشد کنید؟

کار نیمه وقت معمولاً به این معنی است که فرصت کمتری برای پیشرفت حرفه ای و پیشرفت شغلی وجود دارد . اگرچه ممکن است خوب باشد ، اما در انتخاب کار بین وقت و تمام وقت ، اهداف طولانی مدت شغلی خود را در نظر بگیرید.

آیا شما متعهد هستید؟

در برخی از محافل ممکن است یک انگ در ارتباط با کار نیمه وقت وجود داشته باشد. اگر ساعات تمام وقت را به آنها اختصاص ندهید ، ممکن است همکاران شما احساس کنند که شما کاملاً متعهد به کارها و پروژه ها نیستید. این را در ذهن داشته باشید ، و همچنین در نظر بگیرید که برای غلبه بر این چالش چه کاری لازم است.

هنگامی که در دفتر هستید ، ممکن است نیاز به تمرکز و کارایی بیشتری نسبت به کارگر تمام وقت خود داشته باشید تا به شما نشان دهد که شما به همان اندازه به کار اختصاص داده اید. همچنین ممکن است لازم باشد از مدیر خود به دنبال تکالیف اضافی باشید.

اهداف شما چه هستند؟

همه این س questionsالات مهم هستند ، اما در واقع به نتیجه رسیدن شما در کار و زندگی ، چه در حال حاضر و چه در آینده ، بازمی گردد ؟ کار نیمه وقت و کار تمام وقت جوانب مثبت و منفی متفاوتی دارد و ممکن است با تغییر شرایط زندگی ، یکی از گزینه ها را در حال حاضر ترجیح دهید. کاملاً خوب است ، به شرطی که تصور واضحی از مکان خود ، محل هدایت خود داشته باشید و بر این اساس در جهت اهداف شخصی و شغلی خود تلاش کنید.

کدام یک درست است؟

تصمیم گیری بین کار پاره وقت و تمام وقت همیشه یک انتخاب آسان نیست. اما ، همانطور که همه موارد ذکر شده را در نظر می گیرید و به هر نقشی که بر عهده دارید کاملاً متعهد هستید ، باید در کار خود احساس رضایت و لذت کنید ، و این چیزی است که همه می خواهند.

خواه به دنبال نقش های پاره وقت یا تمام وقت باشید ، جابزیار می تواند به شما کمک کند. اعضا به همراه مزایای انحصاری به پایگاه داده مشاغل ما دسترسی کامل پیدا می کنند.  ر و کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی عضویت جابزیار می توانید جستجوی کار خود را قدرت ببخشید

عضویت در جابزیار

نظر