شغل تمام وقت چیست؟

شغل تمام وقت چیست؟

دکمه اشتراک گذاری توییتر
دکمه اشتراک گذاری Linkedin
دکمه اشتراک گذاری pinterest
دکمه اشتراک ایمیل

مرز بین کار تمام وقت و نیمه وقت همیشه مشخص نیست. آنچه یکی از شرکتها یک کار تمام وقت در هفته با ۳۵ ساعت در نظر می گیرد ممکن است توسط شرکت دیگر به صورت نیمه وقت در نظر گرفته شود ، فقط به این دلیل که ۴۰ ساعت نیست.

در حالی که از یک شرکت به شرکت دیگر ابهام وجود دارد ، لیست های شغلی می توانند منبع خوبی برای اطلاعات در مورد شغل تمام وقت بودن آن باشند. صفحات شغلی یا منابع انسانی این شرکت نیز همین است.

اما باور کنید یا نه ، همیشه به این وضوح واضح نیست ، بنابراین ممکن است لازم باشد کمی بیشتر تحقیق کنید تا پاسخ دهید “شغل تمام وقت چیست؟” در اینجا چندین نکته مختلف وجود دارد که به شما کمک می کند بفهمید شغل نیمه وقت است یا تمام وقت.

۶ روش برای تعیین اینکه آیا شغل تمام وقت است یا خیر

۱٫ تعاریف را بشناسید

وقتی صحبت از مقررات تمام وقت و نیمه وقت می شود ، تعداد زیادی وجود ندارد. و موارد موجود هیچ استانداردی را برای اینکه چند ساعت تمام وقت در نظر گرفته شود تعیین نمی کنند. در بعضی از صنایع ، به دلیل رعایت نکات ایمنی ، حداکثر تعداد ساعات کار در یک شیفت توسط قانون تعیین می شود ، مانند برخی از کارگران مراقبت های بهداشتی ، رانندگان حمل و نقل و خلبانان.

به منظور تعیین پرداخت مسئولیت مشترک کارفرما ، سازمان امور مالیاتی کارمندان تمام وقت را افرادی که به طور متوسط ​​۳۰ ساعت یا بیشتر در هفته (۱۳۰ در ماه) کار می کنند ، شناسایی می کند. دفتر آمار کار (BLS) تمام وقت به عنوان ۳۵ ساعت تعریف می کند و بالا، و استانداردهای کار قانون عادلانه (FLSA) تعریف نمی کند آنچه به منزله تمام وقت یا پاره وقت ساعت، اما نیاز کارفرمایان به اضافه کاری پرداخت به کارمندان برای هر ساعت هفتگی بالای ۴۰ کار می کنند.

این به شما کمک می کند تا توضیح دهید که چرا فکر تمام وقت ۴۰ ساعت در هفته اتفاق نظر است ، اما به طور واضح مشخص نمی کند که یک شغل تمام وقت چند ساعت را شامل می شود.

۲٫ خط مشی هر شرکت را بررسی کنید

از آنجا که کمبود دستورالعمل های فدرال در مورد ساعات تمام وقت وجود دارد ، کارفرمایان باید تعیین کنند که ساعات تمام وقت و نیمه وقت برای شرکتشان چیست. برخی از شرکت ها ممکن است ساعات کاری مشخصی را تعیین کنند ، مانند ۹:۰۰ صبح – ۶:۰۰ بعد از ظهر ، در حالی که دیگران ممکن است به سادگی یک کار را که نیاز به ۴۵ ساعت کار در هفته دارد ، ذکر کنند.

بنابراین ، چگونه سیاست یک شرکت را می فهمید؟ بسیاری از شرکت ها برنامه ها یا ساعات کار کلی را در وب سایت های خود ترسیم می کنند . و اگر در مراحل مصاحبه هستید ، می توانید از بخش منابع انسانی یا مصاحبه گر خود جزئیات برنامه کار را بخواهید.

۳٫ برای مرتب سازی بر اساس تمام وقت و نیمه وقت از FlexJobs استفاده کنید

در FlexJobs ، ما موقعیت هایی را که ۳۵ ساعت یا بالاتر هستند یا توسط کارفرمایان به عنوان ساعت های تمام وقت طبقه بندی می شوند ، به عنوان تمام وقت طبقه بندی می کنیم. شما می توانید از صفحه جستجوی پیشرفته ما برای جستجو در چهار نوع برنامه کاری استفاده کنید ، از جمله:

  • تمام وقت
  • نیمه وقت
  • زمانبندی انعطافپذیر
  • برنامه جایگزین

در هنگام جستجو به خاطر داشته باشید که می تواند چندین ویژگی برنامه وجود داشته باشد ، بنابراین مشاغل تمام وقت نیز ممکن است دارای برنامه های انعطاف پذیر یا جایگزین باشند .

۴- ببینید آیا این شغل با مزایایی همراه است یا خیر

بیشتر مشاغل تمام وقت حداقل دارای مزایایی هستند که کارمندان نیمه وقت در یک شرکت به آنها دسترسی ندارند. این موارد ممکن است شامل مواردی مانند بیمه سلامت ، دندانپزشکی و بینایی ، زمان تعطیلات ، برنامه ۴۰۱ (k) ، مرخصی استعلاجی و مرخصی والدین باشد. اگر در شرح شغل مزایای کامل ذکر شده باشد ، ممکن است بتوانید موقعیتی تمام وقت را فرض کنید.

این دانش به ویژه درصورت کار با یک شرکت بزرگ بسیار مفید است ، زیرا احتمال اینکه مزایایی را به کارمندان تمام وقت ارائه دهند ، است. از طرف دیگر ، شرکت های کوچک و استارتاپ ها چه به صورت تمام وقت و چه به صورت نیمه وقت ممکن است مزایایی برای هیچ کارمندی فراهم نکنند.

۵- تعیین کنید که آیا شغل مزد دار است یا ساعتی

نه همه ، اما بیشتر مشاغل تمام وقت موقعیت های حقوق بگیر خواهند بود . بنابراین اگر به دنبال شغلی هستید که نرخ ساعتی ارائه دهد ، این احتمال وجود دارد که یک شغل آزاد یا نیمه وقت باشد. با این حال ، تعداد کمی از مشاغل پاره وقت وجود دارد که دارای حقوق و مشاغل تمام وقت ساعتی هستند. بنابراین ، این دستورالعمل را هنجار در نظر بگیرید ، اما لزوماً قاعده نیست.

۶٫ قوانین جدید اضافه کاری را برای شغل اعمال کنید

با شروع ژانویه ۲۰۲۰ ، وزارت کار ایالات متحده اصلاحاتی را در FLSA انجام داد که آستانه حقوق و دستمزد را به ۳۵۵۶۸ دلار افزایش داد – به این معنی که هر کسی که کمتر از این درآمد داشته باشد و بیش از ۴۰ ساعت در هفته کار کند حق اضافه کار را دارد. به طور خلاصه ، این تغییر باعث شد ۱٫۳ میلیون کارگر اضافی واجد شرایط دریافت حقوق و دستمزد نیم و نیم برای هر ساعت اضافی باشند که هر هفته بیش از ۴۰ کار می کنند.

باز هم ، از آنجا که FLSA ساعات تمام وقت یا پاره وقت را تعیین نمی کند ، این قوانین به روز شده تعداد افرادی را که معاف از معافیت نیستند و واجد شرایط پرداخت اضافه کاری هستند افزایش می دهد (در مقابل معافیت ، که بیشتر کارمندان حقوق بگیر و تمام وقت هستند) هستند). هنگامی که به شرح کار نگاه می کنید ، بررسی کنید که آیا مشاغلی به عنوان “غیر معاف” یا “معاف” ذکر شده است تا به شما کمک کند بفهمید این یک شغل تمام وقت است و آیا حق پرداخت اضافه کاری را دارید.

این همه ساعت است

یک چیز مطمئناً ، همیشه پاسخ دادن به “کار تمام وقت چیست؟” آسان نیست. سوال اما با استفاده از دستورالعمل های بالا ، می توانید تعیین کنید که آیا لیست کار برای یک کار تمام وقت یا نیمه وقت است یا اینکه آیا برنامه کاری مناسب شماست.

آماده شروع جستجوی کار جدید تمام وقت هستید؟

 اعضای jobzyar در بیش از ۵۰ رده شغلی به مشاغل از راه دور و انعطاف پذیر دسترسی دارند.

 در سایت jobzyar شرکت کنید و بیاموزید که چگونه یک عضویت می تواند به شما کمک کند دقیقاً همان چیزی را که می خواهید پیدا کنید!

عضویت در جابزیار

نظر